Uçakla Kapadokya’Ya Nasıl Gidilir?

            Doğası ile insanları resmen büyüleyen Kapadokya, masalsı bir etki yaratarak gelenleri kendine hayran bırakmaktadır. Birçok kişi her mevsim Kapadokya tatili planları yapıyor. Hem Türkiye’den hem de yurtdışından yoğun ilgi gören Kapadokya, mutlaka gezilmesi gereken yerlerden biridir.

 

Orta hisar ’da hizmet veren Mahzen Hotels olarak siz değerli ziyaretçilerimizin konaklama sorununu ortadan kaldırıyoruz. Son derece lüks ve konforlu bir şekilde döşenen otelimizde keyifli bir tatil sizleri bekliyor.

 

Hemen her şehirden ilgi gören otelimize ulaşmak için öncelikle Kapadokya nasıl gelinir bilmelisiniz. Kapadokya’ya ulaşabilmeniz için birden fazla seçenek sizleri bekliyor. Karayolu ile kendi aracınızı kullanarak Kapadokya’ya ulaşmak için bulunduğunuz şehrin konumuna göre yol güzergâhını takip etmelisiniz.

 

Yine karayolu aracılığı ile otobüs seferlerini tercih ederek Kapadokya’ya gelmek istiyorsanız, Türkiye’nin hemen her noktasından ulaşım sağlayabilirsiniz. Son derece ekonomik bir tercih olan bu yöntem ile keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz. Yolculuk alternatifleri arasında tren de bulunmaktadır. Ankara ya da İstanbul’dan tren ile Kayseri’ye ulaşarak, buradan da otobüs yolculuğu ile Kapadokya’ya ulaşılabilmektedir.

 

Havayolu seçeneği ile Kapadokya’ya ulaşım sağlayan kişilerin sayısı da bir hayli fazladır. Kısa sürede bu tarihi noktaya ulaşmanızı sağlayan havayolu alternatifi sayesinde zamandan da tasarruf sağlayarak ilçeyi daha çok gezebilirsiniz.

 

Tatil dönemleri için ekonomik uçuş avantajlarından yararlanmak için seyahat tarihinizden 6 ay öncesine kadar bilet alımı yapabilirsiniz. Nevşehir merkezine 30 km mesafesi bulunan Tuzköy Havaalanına ulaşarak buradan Kapadokya’ya karayolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz.