# 12Şub

Sevgililer Günü’nde Kapadokya Masalı

Türkiye’nin dört mevsimi ayrı güzel diyebileceğimiz tatil lokasyonlarından biridir Kapadokya.

Kapadokya, etkileyici atmosferi, doğal kaya oluşumları, yaşanmışlığı ve sahip olduğu mistik otellerle özel günlerde çok sık tercih sebebi oluyor.

Kapadokya’nın balayı tatili için en fazla tercih edilen lokasyon olduğunu da unutmayalım.

Neden tercih edilmesin ki? Doğa harikası atmosferinde sakinlik, huzur ve romantizm var!

Sevgililer Günü de yaklaşırken biraz daha Kapadokya’nın sevgilileri cezbeden sayılarca özelliklerinden bahsedelim. Bu detaylar sevgilinizi mutlu etmek için sürprizlerinizin bir parçası olabilir!

 

Sevgililer Günü’nde Kapadokya’da Olmak

Huzurla başlayıp huzurla biten gece…

Şehir hayatından uzaklaşmak isterseniz, Kapadokya sizin için en doğru seçim!

Güzelliklerle dolu bu sevimli şehirde, sadece birbirinizi dinleyebileceğiniz vadiler ve aradığınız sakin huzuru vadeden manzaralarla dolu.

 

Romantik Gün doğumu- Gün batımı

Günün ilk ışıklarıyla başladığınız tatilinize, derin vadi manzaraları eşlik ediyor.

Kapadokya’da gün doğumu ve gün batımını seyredebileceğiniz sayılarca romantik tepe mevcut. Sevgilinizle unutulmaz manzaraları paylaşmak, birlikte yeni güne başlamak ve gün batımı güzelliğiyle günü bitirmek… Daha güzel bir an olabilir mi?

Kapadokya’da geçireceğiniz bu Sevgililer Günü ikiniz için de unutulmaz bir anı olacak!

 

Leziz Şarap Tadımları

Ülkenin en leziz el yapımı, kaliteli şaraplarının üretildiği bölge olan Kapadokya’da Şarap Mahzen’lerini gezmemek olmaz. Bölgede eski dönemlerden beri yaygın ve sevilen bir şarap kültürü yaşamakta. Sevgililer Günü denildiğinde akla gelen şeylerden biri de Şarap olmalıdır. Sizin de aklınıza leziz, içimi yumuşak, romantik aromalı şaraplar geliyorsa sevgilinizle birlikte leziz şarapları tadımlayınız…

Sevgilinizle romantik bir akşam yemeğinde; hepsi birbirinden leziz olan şaraplardan tadabilir, anın tadını en iyi şekilde çıkarabilirsiniz.

 

Kolay Ulaşım ve Zaman

Sevgililer Günü’nde tatil yapabilmek için vaktiniz kısıtlı olabilir. Kapadokya, bu sebeple de anlamlı bir tercihtir. Hem Sevgililer Günü için hazır, romantik hem de ulaşımın kolay olması sebebiyle zaman dostu diyebiliriz.

Her ne kadar Sevgililer Günü olsa da tatil yapmak için çok uzun vaktiniz olmayabilir. İşte Kapadokya, bu yüzden anlamlı bir tercih. Son zamanlarda giderek daha fazla rağbet gördüğü için, İstanbul’dan Kapadokya’ya çeşitli saatlerde birçok uçuş mevcut. Üstelik, neredeyse her şehre aynı uzaklıkta bulunuyor. Bu nedenle, yolda zaman kaybetmemek için Sevgiler Günü’nü Kapadokya’da geçirebilirsiniz.

 

Romantik Oteller

Roma ve Bizans dönemlerinin izlerini taşıyan bölgenin kaya otellerinde konaklamak müthiş bir deneyim olacak.

 Kapadokya’nın büyüleyici atmosferini hissetmenin en güzel yolu, bölgede bulunan kaya otellerde konaklamaktır. Eskinin kültürüyle modern şekilde dekore edilmiş lüks oteller, sevgililer için oldukça romantik zaman geçirme imkanı sunuyor.

Mahzen Hotels’de siz de sevgilinizle bu özel günü, loş bir mağara ışığında ve mumlar eşliğinde geçirebilirsiniz…