Rusya Dan Kapadokya Ya Ulaşım

            Türkiye’nin en güzel ve en özel yerlerinden biri olan Kapadokya, yerli ziyaretçilerin ilgisi kadar yabancı ziyaretçilerin de yoğun ilgisi ile karşılaşmaktadır. Türkiye’de keyifli bir tatil geçirmek isteyen yabancı turistler, Kapadokya tatili seçeneklerinden yararlanmaktadır. UNESCO’nun Dünya Mirası Listesinde de yer alan Kapadokya, tarihi ve doğal güzellikleri ile dikkat çekmektedir.

 

Rusya ile Türkiye arasında vize engelinin olmaması, Rusların Kapadokya nasıl gelinir sorusunu araştırmasını sağlar. Gelişen teknoloji sayesinde ulaşım seçenekleri de gelişerek, ülkeler arasındaki mesafelerin kalkmasını sağlamıştır.

 

Rusya’dan Kapadokya’ya Havayolu İle Ulaşım Seçenekleri

 

Gelişen ulaşım seçeneklerinden özellikle havayolu ile ulaşım çok sık tercih edilmektedir. Uçak ile yapılan seyahatler sayesinde zamandan tasarruf sağlayarak Kapadokya’yı daha fazla gezme şansı elde edebilirsiniz.

 

Rusya’nın farklı şehirlerinden Kapadokya’ya gelerek tatil yapmak isteyebilirsiniz. Bu durumda İstanbul, İzmir, Ankara ve Antalya’ya yapılan uçak seferlerini tercih edebilirsiniz. İstanbul’a 3 saat gibi bir sürede ulaşabilir ve buradan da Nevşehir’e gidebilirsiniz. Aynı şekilde diğer şehirlere de uçak yolculuğu ile ulaşarak daha sonra Nevşehir’e geçiş yapabilirsiniz. Rusya’dan Ankara, İstanbul, İzmir ve Antalya gibi illere hem yaz hem de kış mevsimlerinde uçuş seferleri düzenlenmektedir. Bu şehirlerden Kayseri’ye sürekli uçuş seferi düzenlenmektedir. Kayseri’den Nevşehir’e karayolu ile ortalama olarak 1 saatte ulaşılabilirsiniz.

 

Orta hisar’da bulunan Mahzen Hotels, Kayseri’de bulunan havaalanına 57 km, Tuzköy havaalanına ise 35 km mesafededir. Huzurlu bir tatil yapmanızı sağlayan otelimizde Kapadokya’nın keyfini en iyi şekilde çıkarabilirsiniz.