# 21Kas

Keyifli Hafta Sonu Gezileri ve Kapadokya

Kapadokya tatili; huzurlu anlarla sizi kucaklarken, ruh halinize de değişim fırsatı sunuyor.
Kapadokya oldukça geniş bir coğrafya olduğu için Kapadokya’nın her yerini 1-2 günde gezmeniz aslında mümkün değil. Bizim önerimiz en az 1 hafta konaklayarak Kapadokya gezinizi tatile dönüştürmeniz.. Hem gezi hem de tatil dinlencesi harika olabilir!
Kapadokya’nın her köşesi kendine münhasır dokusuyla süslü, farklı atmosferlere sahip ve özel manzaraları var. Mahzen Queens Cave otelimizde yoğun bir tempoyla gezdiğiniz günlerinizin sonunu dinlenerek geçirebilirsiniz.

Mahzen Queens Cave olarak: Kapadokya Gezilecek Yer Önerilerimiz

Göreme’yi mutlaka görmelisiniz.
Güllüdere Vadisi; Çavuşin ve Göreme arasında kalan yerde bir çok kilise, manastır ve yaşam alanı kalıntıları var. Peribacası oluşumlarının en iyi izlenebileceği trekking rotası 4 km uzunluğundadır. Yürüyüş sırasında iki kola ayrılan vadide, tarih boyunca birbirinden farklı dönemde inşa edilmiş çok sayıda kilise ve manastır göreceksiniz.
Vadinin birinci kolunda İnzivaya çekilen keşiş hücreleri bulunurken, ikinci kolunda ise Üç Haçlı Kilise ile Ayvalı Kilise yer alıyor. Bir zamanlar üzüm bağlarının yoğun olarak yer aldığı zengin bitki florasına sahip Güllüdere Vadisi’nde badem ve kayısı ağaçlarının arasında yürüyüş yaparken, güvercinlikler de manzarayı süslemekte…

Zemi Vadisi; Ürgüp-Nevşehir Yolu üzerinde, Uçhisar’ın doğusunda kuzey-güney doğrultusunda, Göreme ile Açık Hava Müzesi arasında bulunuyor. Vadi başlangıcı ile Göreme arasındaki 5600 metrelik vadi, yürüyüş yapmaya elverişli. Sarnıç Kilisesi, Saklı Kilise, Görkündere Kilisesi ve El Nazar Kilisesi de vadi içinde yer alıyor. Bu sayede tarih ve doğanın mükemmel uyumunu gözler önüne seriyor.

Dar bir vadi yapısına sahip olan Zemi’de armut, dut, erik, kayısı, fındık gibi meyvelerin ağaçlarının arasındaki yürüyüşe başlamak için iki nokta bulunmakta. Birincisi, Ürgüp-Nevşehir yolundan Göreme Açık Hava Müzesine doğru yumuşak bir eğimle aşağı inileceği için daha kolay olan bir rota; ikincisi ise, Ürgüp-Nevşehir yolu üzerinde inilerek yine eğim aşağıya doğru yapılan ve Göreme’de sona eren huzurlu doğa yürüyüşleri sonunda Mahzen Queens Cave otelimizde güzelce dinlenip yeni gezi gününüze hazırlanabilirsiniz!

Tarihin ve doğanın birbirine karıştığı, bize en çok ilham veren yer: Kapadokya…