# 21Kas

Bir sonbahar’a daha merhaba dedik…

Islanmak için yağmurlar, dökülmek için yapraklar, yürüyüşlerde ayakkabılarımızın kirlenmesi için de çamurlar var. Biz sonbaharın yapraklarını ve yağmurlarını Kapadokya’da yaşamanızı öneririz. Bu mevsimde; kalın polarları giyinip doğa yürüyüşlerine çıkmanın en güzel yeri Kapadokya olabilir.
Sonbahar’da günbatımının en güzel halini Kapadokya’da sıcacık çayınızı yudumlarken izleyebilirsiniz. Kapadokya’nın doğal tarihi rüzgarın esintisiyle birleşince, ortaya inanılmaz bir keşif şansı doğuyor.
Mevsimler ve zaman aynı hızla geçiyor. İlkbahar yeşilin en güzeliyken, yaz güneşin en güzeli, kış beyazın en güzeli ve sonbahar yedi rengin en güzelidir. Eylül sonu günlerin yeşilini sarıya, sarının turuncuya hatta kızıl yapraklara dönüştürdüğü günlerdir. Sonbahar’da Kapadokya’da her şey yedi renk ya da rengarenktir. Doğada sarı ile yeşilin, kırmızı ile turuncunun birbirine sarılıp, aynı rüzgarın içinde dalga dalga yayıldığını izlemek büyüleyici bir izlenimdir.
Bu yazımızda sonbaharın gelişini kutlar, stres ve huzursuzluğumuzun rüzgarın önünde yapraklar gibi uçmasını ve gitmesini dileriz.
Sonbahar’da Kapadokya’da yapılacak en güzel önerileri paylaşıyoruz;

Sonbahar’da Kapadokyada yapılacak aktiviteler:

– Doğaya çıkın. Kapadokya’da yere düşen yaprakların hışırtısıyla doğa yürüyüşleri yapın.
– Kitap okuyun. Mahzen Queen’in konforlu odalarında; bir yandan sevdiğiniz kitap bir yandan Kapadokya manzaralı pencereniz…
– Kapadokya’nın güzel bir manzara açısında, müzik dinleyin…
-Doğaya çıkın. Kapadokya’da gördüğünüz güzelliklerin ve sonbaharın fotoğraflarını çekin.
Siz de güzelsiniz, kendi fotoğraflarınızı çekmeyi de ihmal etmeyin.
– Kapadokya’nın tarihiyle yüz yüze gelin. Sonbahar rüzgarları sizi durdurmasın.
Tarihi ve bölgenin en merak ettiğiniz yerlerini gezin, keşfedin. Kapadokya’daki günlerinizi yalnızca dinlenerek geçirmeyin. Gece olunca otelimizin konforlu odalarında dinlenme şansınız var, unutmayın.
-Kapadokya’nın yöresel lezzetlerini tadın. Üzüm bağlarından yapılan lezzetli el yapımı şaraplarnı keşfedin. Sonbaharda Kapadokya’daysanız şömine ve şarap harika bir ikilidir!

Kapadokya’nın sonbaharında, otelimizde iyi tatiller dileriz!